Ostrzegamy posiadaczy kont Google przed nowym atakiem phisingowym

10.12.2019

Uwaga! Możecie otrzymać fałszywe wiadomości dotyczące zaległości w Google Play, które zawierają link do podrobionej strony płatności internetowych. Zalogowanie się na takiej fałszywej stronie może skutkować przekazaniem przestępcom swoich danych dostępowych do Bankowości. 

Prosimy o zachowanie ostrożności.

  • Uważaj na wszystkie wiadomości o konieczności zapłaty lub dopłaty drobnych kwot (np. 0,76 PLN), zawierające link do strony udającej pośrednika płatności. Jeśli masz wątpliwości, to przed wykonaniem przelewu skontaktuj się z firmą, która figuruje jako nadawca wiadomości (np. operator telekomunikacyjny, sklep czy serwis internetowy).
  • Jeśli strona prosi o Twój login i hasło do Bankowości Internetowej, sprawdź w pasku przeglądarki, czy jej adres internetowy to https://secure.getinbank.pl. Jeśli adres jest inny, nie loguj się na tej stronie - nie podawaj tam swoich danych oraz powiadom o tym Getin Bank pod nr 197 97.
  • Zawsze czytaj uważnie treść każdego SMSa z kodem autoryzacyjnym od Banku. Zamień SMSy na autoryzację za pośrednictwem aplikacji mobilnej.
  • Jeśli podejrzewasz, że jesteś ofiarą internetowego oszustwa, zgłoś to jak najszybciej do Getin Banku pod nr 197 97, a następnie zespołowi reagowania na incydenty CERT.PL (pod adresem https://incydent.cert.pl/) oraz najbliższej jednostce Policji. Wskazane powyżej instytucje przekażą Ci informacje na temat kolejnych działań. Masz też prawo złożyć reklamację do Banku.