Getin Bank „Bankiem docenionym przez klientów"

01.12.2017

Getin Bank otrzymał tytuł „Bank doceniony przez klientów", przyznawany na podstawie wyników badania Monitor Satysfakcji Indywidualnych Klientów Banków 2017, przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia. Banki były oceniane bezpośrednio przez swoich Klientów, a Getin Bank znalazł się w czołówce każdej z trzech kategorii.

Tytuł „Bank doceniony przez klientów" przyznawany jest w kategoriach: „Satysfakcja”, „Ocena punktów styku” oraz „Ocena opłat i prowizji”. Getin Bank zajął III miejsce w kategorii „Satysfakcja”, stanowiącej jednocześnie ranking główny. Najważniejsze czynniki, wpływające na zadowolenie z usług danego banku, to wizerunek, stabilność oraz opłacalność korzystania z produktów i usług. W kategoriach „Ocena punktów styku” oraz „Ocena opłat i prowizji” Bank uplasował się na II miejscu. W pierwszej z nich liczyła się średnia ocen wystawionych dla oddziału, infolinii, bankowości internetowej i mobilnej oraz strony internetowej banku.

- Tytuł „Bank doceniony przez klientów" jest dla nas szczególnie ważnym wyróżnieniem, ponieważ jest przyznawany na podstawie ocen naszych Klientów. Wysoka pozycja w każdej kategorii to dowód na to, że obraliśmy właściwy kierunek, a zmiany zachodzące w Banku są doceniane. Wyniki badania świadczą o zadowoleniu osób korzystających z usług Getin Banku, a to motywuje nas do systematycznej pracy, która przekłada się na ich większą satysfakcję - mówi Żaneta Zugaj, Dyrektor Zarządzająca Obszarem Jakości Getin Noble Banku.

Getin Bank jest regularnie nagradzany za wysoką jakość obsługi w prestiżowych rankingach. We wrześniu br. Bank został ponownie wyróżniony w rankingu Przyjazny Bank Newsweeka. Zwyciężył
w kategorii „Banki w Internecie” i znalazł się na podium w kategoriach „Bankowość mobilna” oraz „Bank dla Kowalskiego”. Bank znalazł się także w gronie liderów jakości obsługi w dwóch edycjach rankingu Instytucja Roku 2017, organizowanego przez portal MojeBankowanie.pl. Sukcesy Banku
w tym obszarze świadczą o tym, że realizowana od 2016 r. Strategia znacząco przyczyniła się do wzrostu standardów, a satysfakcja Klientów jest coraz wyższa.

W najnowszym raporcie Monitor Satysfakcji Indywidualnych Klientów Banków 2017 ocenie poddano 14 największych banków detalicznych w Polsce. Każdy z nich oceniało około 250 Klientów. Respondentami w badaniu były osoby w wieku 18-59 lat posiadające konto w banku. Badanie jest realizowane przez ARC Rynek i Opinia od 2016 roku.