Getin Bank po raz kolejny doceniony za jakość obsługi Klienta

03.07.2019

W kwietniu i maju br. w ramach rankingu Instytucja Roku 2019 r. organizowanego przez portal Moje Bankowanie, odbyła się pierwsza tura badania sprawdzającego jakość obsługi Klienta w kanałach zdalnych. W siedemnastu bankach pod lupę wzięto usługę otwierania nowego konta. Getin Bank uplasował się na trzecim miejscu zestawienia i tym samym kolejny raz został doceniony za jakość obsługi.

Badanie przeprowadzono w formule oceniającej trzy etapy: dostępne formy kontaktu z bankiem, kontakt telefoniczny oraz pozostałe kanały tj.: czat, wideo, e-mail/formularz kontaktowy. Eksperci przeprowadzili łącznie 450 konwersacji telefonicznych, e-mailowych, za pomocą czatu oraz wideo. Finalnie tytuł Instytucji Roku 2019 otrzymają te banki, których średni wynik z czterech tur badania wyniesie min. 80%. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w lutym 2020 r. 

 - Zdecydowanie dążymy do tego, żeby każdy kontakt Klienta z bankiem kończył się zaspokojeniem jego potrzeb już w trakcie pierwszego kontaktu. 24/7 nasza uwaga i energia skupione są na tym, aby pomagać naszym Klientom zarówno w codziennym bankowaniu jak i w wyborze najlepszych/optymalnych produktów bankowych. To nasze kolejne wyróżnienie w kategorii Jakości Obsługi, co potwierdza, że działania, które podejmujemy spełniają oczekiwania Klientów i przekładają się na ich zadowolenie. Kanały zdalne są coraz częściej preferowaną forma kontaktu z bankiem, dlatego dbamy o to, aby były jak najbardziej przyjazne i użyteczne. Cieszymy się, że również eksperci doceniają nasze codzienne wysiłki – komentuje Tomasz Siara, Dyrektor Departamentu Obsługi Klienta, Getin Noble Bank.

 Jakość obsługi to jeden z głównych priorytetów na liście Getin Banku. Żeby utrzymać poziom, Bank systematycznie udoskonala narzędzia wspierające obsługę, które łączą w sobie najlepsze praktyki z rynku, opinie Klientów oraz praktyczne spojrzenie Konsultantów. W maju br. Bank rozszerzył zakres badań opinii o Klientów segmentu Noble i tych z produktem hipotecznym. Dodatkowo od drugiego kwartału br. infolinia Getin Banku, oprócz wygodnego i skróconego pięciocyfrowego numeru, dostępna jest również pod numerem komórkowym. Równocześnie dla Klientów preferujących mailowy kanał kontaktu, Bank udostępnił możliwość dodawania załączników do korespondencji, co w niektórych przypadkach może być dużym ułatwieniem. Warto również wspomnieć o Klientach posiadających predefiniowaną ofertę kredytową, dla których zostało wprowadzone ułatwienie w postaci możliwości zawierania umów kredytowych w trakcie rozmowy z konsultantem, a środki pojawiają się na koncie dosłownie kilka minut po zakończeniu rozmowy.