Instytucja Roku 2017 - Getin Bank ponownie nagrodzony za wysoką jakość obsługi

04.10.2017

Getin Bank ponownie znalazł się w gronie liderów jakości obsługi w kolejnej edycji rankingu Instytucja Roku 2017, organizowanego przez portal MojeBankowanie.pl. Tym razem przedmiotem badania było zaciąganie kredytów gotówkowych w placówkach bankowych. Sukces Getin Banku w rankingu Instytucja Roku 2017 to kolejne obok nagrody Przyjazny Bank Newsweeka wyróżnienie, które w ostatnim czasie Bank otrzymał za wysoką jakość obsługi. 

Ranking wyróżnia proklienckie firmy, które zapewniają przyjazne dla Klientów rozwiązania. W celu wybrania liderów, eksperci portalu odwiedzili 252 różne placówki, punkty obsługi banków, ubezpieczycieli i telekomów. Osoby, które przeprowadzają badania, podobnie jak Klienci, wchodzą w interakcję z doradcą i zadają pytania, co sprawia, że rozmowa jest autentyczna. Podstawą oceny są pierwsze wrażenie, płynność i komfort obsługi, powitanie, rozmowa z doradcą oraz jej zakończenie. W tej edycji eksperci zwrócili szczególną uwagę na kredyt gotówkowy i prezentację kosztów. Sprawdzili w jaki sposób przedstawiona jest oferta i jej najważniejsze warunki, m.in. oprocentowanie, prowizja czy całkowity kosztu kredytu. 

Nasza wizja przyjaznej i zrozumiałej dla każdego bankowości to nie tylko szybka i kompetentna obsługa doradcy, ale także proste, transparentne i pozbawione ukrytych kosztów produkty. Taki jest właśnie nasz kredyt gotówkowy, który dzięki zrozumiałej dla Klienta konstrukcji, pozwala w łatwy sposób określić wysokość raty oraz RSSO, a tym samy oszacować wpływ podejmowanego zobowiązania na domowy budżet - mówi Łukasz Stolarczyk, Dyrektor Biura Jakości Obsługi Klienta Getin Noble Banku.

Getin Noble Bank jest regularnie wyróżniany przez ekspertów branżowych i zajmuje wysokie miejsca
w zestawieniach, oceniających jakość obsługi bankowej. We wrześniu br. Getin Bank został ponownie nagrodzony w prestiżowym rankingu Przyjazny Bank Newsweeka. Jest liderem kategorii „Banki w Internecie” oraz znalazł się na podium w kategoriach „Bankowość mobilna” i „Bank dla Kowalskiego”. W kwietniu br. Getin Bank otrzymał statuetkę „Złotego Bankiera”, zajmując III miejsce w głównej kategorii „Najwyższa jakość obsługi we wszystkich kanałach kontaktu z Klientem”. Sukcesy Banku w obszarze jakości obsługi świadczą o tym, że realizowana od 2016 r. Strategia znacząco przyczyniła się do wzrostu standardów. Wprowadzane zmiany są na bieżąco monitorowane, a procedury doskonalone, tak, aby satysfakcja Klientów była jak najwyższa.

Eksperci portalu oceniają jakość obsługi Klienta w bankach, telekomach i firmach ubezpieczeniowych od trzech lat. To druga z czterech edycji badania, które odbędą się w tym roku. Cykliczne oceny do rankingu Instytucja Roku 2017, przeprowadzane co 2 miesiące są gwarancją, że ostateczna nagroda przyznawana jest za utrzymanie wysokiej jakości obsługi przez cały rok. Średni wyniki ze wszystkich edycji pozwoli w styczniu 2018 r. wyłonić zwycięzców Instytucji roku 2017.