Kolejny Bieg Fair Play Getin Noble Banku zakończony sukcesem

25.06.2019

Ponad 1400 uczestników, w tym 663 biegaczy i 3315 wspólnie pokonanych kilometrów – to statystyki tegorocznego, siódmego już Biegu Fair Play organizowanego przez Getin Noble Bank. Cel? Pomoc choremu Antkowi, który potrzebuje skomplikowanej rehabilitacji. Efekt? Setki zaangażowanych osób, które wspólnie wybiegały prawie 10 000 zł na leczenie chłopca. 

Bieg Fair Play to cykliczna impreza, której główną częścią jest charytatywny bieg na 5 km. W tym roku wydarzenie odbyło się 8 czerwca w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Za każdego uczestnika biegu, który w ciągu 50 minut pokonał pełny dystans, Zarząd Getin Noble Banku przekazał 15 zł na leczenie Antka. Finalnie, przy wsparciu Fundacji Jolanty i Leszka Czarneckich, przekazana kwota wyniosła 14 945 zł.

 Chłopiec był jednym z trzech bohaterów Biegu Fair Play w 2015 r. Choruje na Dystrofię Mięśniową Duschenne’a (DMD) z delecją eksonów 46-51, co wiąże się z ogromnymi kosztami leczenia. Pomimo, że Antek regularnie ćwiczy, przyjmuje sterydy oraz znosi dodatkowe terapie, to wciąż czeka na najważniejszą pomoc, czyli na lek. Do tego momentu bardzo ważne jest każde wsparcie, które pomaga mu funkcjonować i przebywać wśród rówieśników.

- To już nasz siódmy bieg i kolejny raz udowadniamy, że w siła tkwi w zgranym zespole. Weekendowy termin imprezy oznacza, że nie jest to forma delegacji, a nasi pracownicy sami dojeżdżają do innego miasta, po to, żeby pomóc. Jesteśmy z nich niesamowicie dumni. Bieg Fair Play jest jedną z naszych ważniejszych inicjatyw z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Za każdym razem wspieramy potrzebującą osobę z najbliższego otoczenia pracowników Getin Noble Banku. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się pobiec dla Antosia i wszystkim tym, którzy wspierali biegaczy – mówi Marta Chmielewska, Dyrektor Wydziału Komunikacji Wewnętrznej Getin Noble Banku.

Przed rozpoczęciem biegu nie zabrakło odpowiedniego przygotowania w formie wspólnej rozgrzewki oraz treningów z pomiarem czasu. Uczestnicy zostali nagrodzeni w dwóch kategoriach w podziale na kobiety i mężczyzn: pracownicy GNB oraz przyjaciele GNB. W tegorocznej edycji udział wzięły również osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, co pokazuje, że wszyscy mogą pomagać, a dla chcącego nie ma barier nie do pokonania. Piknik Fair Play odwiedziło też ponad 300 najmłodszych, dla których organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji i zajęć z animatorami.