Konto Proste Zasady najlepszym kontem dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań według portalu bankier.pl

01.07.2022

Getin Bank zajął pierwsze miejsce w rankingu „Rachunki dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań” zrealizowanym przez portal bankier.pl. Znalazł się „ex aequo” w gronie 6 zwycięskich banków, które mogą pochwalić się najlepszą ofertą. Celem badania było sprawdzenie na co mogą liczyć klienci, poszukujący zarówno niewygórowanych opłat, jak i szeregu usług dodatkowych.

W rankingu przeanalizowano osiem parametrów, które dotyczą zarówno opłat, jak i dostępnych usług. Należą do nich opłaty: za prowadzenie rachunku, za użytkowanie karty, za wypłatę w sklepie (cashback) oraz za wypłatę z bankomatu za pomocą Blika. Zweryfikowano również dostępność usług takich jak: możliwość założenia konta na tzw. selfie, usługa Autopay, usługa typu saver, dostępność minimum 3 płatności mobilnych spośród najpopularniejszych na rynku (Apple Pay, Google Pay, Blik, Fitbit Pay oraz Garmin Pay). Konto Proste Zasady oprócz 7 z 8 badanych funkcjonalności oferuje klientom również możliwość korzystania z nowoczesnego kantoru walutowego oraz uiszczania opłat za postój w wybranych strefach płatnego parkowania z poziomu aplikacji mobilnej.

W rankingu uwzględniono wyłącznie flagowe rachunki banków, z których mogą skorzystać klienci bez ograniczeń wiekowych. Za każdy brak opłaty za usługę oraz dostępność usługi bank otrzymywał 1 punkt. Zdobyć można było maksymalnie 8 punktów. Getin Bank otrzymał łącznie 7 punktów – to najwyższy wynik w rankingu.

Szczegóły rankingu dostępne są na portalu bankier.pl