Płatności Google Pay bez kodu PIN powyżej kwoty 100 zł

19.10.2020

Już wkrótce płatności powyżej kwoty 100 zł, realizowane za pomocą Aplikacji Google Pay, będzie można wykonać korzystając z nowej metody autoryzacji. Trwa migracja danych, która umożliwi dokonywanie transakcji poprzez odblokowanie telefonu, a nie – jak to było dotychczas – poprzez wpisanie PIN-u do karty. W przypadku płatności poniżej 100 zł nadal nie trzeba będzie odblokowywać ekranu. Zakończenie migracji planowane jest do połowy listopada.

Nowa metoda autoryzacji pozwoli użytkownikom Google Pay płacić z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Przy dokonywaniu płatności nie będzie już w wymagany kod PIN do karty, poza pojedynczymi wyjątkami, jak na przykład wypłaty z bankomatów. Wystarczy jedynie odblokowanie smartfona — za pomocą kodu lub wzoru blokady, wykorzystania skanu odcisku palca, tęczówki oka, całej twarzy itp.

Google Pay to szybki i prosty sposób płacenia w Internecie, sklepach i nie tylko. Nie wymaga tradycyjnej, plastikowej karty - wystarczy posiadanie karty wirtualnej. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu do wykonania płatności wystarczy telefon z aktywną usługą Google Pay oraz aplikacją mobilną Getin Banku. Wirtualną kartę kredytową w aplikacji Google Pay może wygenerować każda osoba posiadająca umowę limitu karty kredytowej.