SwatchPAY! Już w Getin Banku

14.12.2020

Getin Bank, jako jeden z pierwszych, wprowadził do swojej oferty wygodną i bezpieczną metodę płatności zbliżeniowych SwatchPAY! Umożliwia ona dokonywanie płatności zbliżeniowych poprzez radiowy chip NFC wbudowany w tarczę zegarka. Co ważne, dokonanie płatności jest możliwe nawet w przypadku rozładowanej baterii. Wirtualna karta jest przechowywana w sposób nie wymagający zewnętrznego źródła zasilania.

Jak dokonać transakcji? Wystarczy zbliżyć zegarek do terminala POS (podanie numeru PIN jest konieczne tylko w przypadku zakupów powyżej 100 zł). Następnie czytnik kart pobiera z chipa w zegarku informacje o płatności i gotowe! Energię potrzebną do wykonania operacji dostarcza terminal, dzięki czemu – w przeciwieństwie do smartfonów – zegarek można wykorzystać do dokonywania płatności bez obawy o wyczerpanie baterii. Dodatkowo SwatchPAY! jest wodoszczelny. Zegarkiem wypłacisz również gotówkę z bankomatu, jeśli bankomat posiada czytnik kart zbliżeniowych.

Nowe technologie w bankowości to nie tylko coraz szybszy dostęp do środków finansowych, lecz przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo. Dlatego właśnie SwatchPAY! jest kolejną formą płatności zbliżeniowych, o którą rozszerzamy naszą ofertę, wzmacniając jednocześnie pozycję Getin Noble Banku wśród liderów dostępności tego typu rozwiązań. Jesteśmy przekonani, że również ona zostanie przyjęta z entuzjazmem przez wszystkich użytkowników ceniących szybkość i wygodę tej formy płatności – mówi Wojciech Tomasik, Członek Zarządu Getin Noble Banku.

W Getin Banku z metody płatności SwatchPAY! mogą korzystać posiadacze kart Mastercard, których numery BIN (pierwszych 6 cyfr numeru karty) to:  515710, 516831, 516832, 520084, 522829, 536366, 547342, 557536, 57537.