Bezpieczne bankowanie w czasie kryzysu epidemicznego

Bezpieczne bankowanie w czasie kryzysu epidemicznego

Dzięki nowoczesnym technologiom coraz więcej produktów bankowych możemy otrzymać bez wychodzenia z domu. Wystarczy komputer czy smartfon. W wyniku pandemii koronawirusa banki nie pozostawiły klientów bez wsparcia.  

Coraz więcej instytucji decyduje się na ułatwienie swoim klientom zawarcia umowy o rachunek bankowy. W wielu przypadkach nie tylko nie trzeba wychodzić z domu, ale zbędna będzie nawet wizyta kuriera z umową. Marzec i kwiecień 2020 roku były bardzo trudnymi miesiącami dla banków. Mimo, że oddziały bankowe były otwarte, ograniczenia związane z pandemią koronawirusa nie sprzyjały w zdobywaniu nowych klientów. Sytuacja powoli się stabilizuje, ale przecież wizyta w oddziale banku to nie jedyny sposób, aby otworzyć konto.

Jak założyć rachunek w banku bez wychodzenia z domu?

Banki już od dawna dają swoim klientom możliwość otwierania rachunków przez internet. Jednak problemy związane z koronawirusem wymusiły na nich nowe podejście oraz przyspieszenie prac nad innowacyjnymi rozwiązaniami. Otwarcie konta bankowego przez internet działa w każdym banku. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek na jego stronie, wypełnić formularz i czekać na kontakt ze strony instytucji, w której chcemy otworzyć rachunek.

Następnie jest kilka opcji do wyboru, w zależności od banku. Prześledźmy to na przykładzie Getin Banku, który w czasie pandemii koronawirusa zmienił nieco zasady działania dla bezpieczeństwa klientów.  Na bieżąco starał się zapewniać stały i pełny dostęp do wszystkich usług.

Dzięki bankowości internetowej można bez trudu sprawdzić saldo rachunku, szczegóły operacji i pobrać potwierdzenie transakcji. Bez wychodzenia z domu klienci mogą zamówić kartę do konta, zrobić przelew krajowy, zagraniczny czy walutowy, a także wykonać przelew natychmiastowy Express Elixir. Podobnie można  doładować telefon, czy zarządzać zleceniami stałymi. Jeśli klient ma kartę płatniczą może nią bez problemu zarządzać przez internet (aktywować, nadać lub zmienić PIN, zablokować lub zastrzec, zmienić limit).

Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy online?

To co najważniejsze w przypadku osób potrzebujących dodatkowej gotówki, to prosty i bezpieczny proces złożenia wniosku o kredyt gotówkowy, kartę kredytową lub limit w koncie. Można go złożyć przez stronę internetową Getin Banku lub przez aplikację mobilną. Należy pamiętać, że wszelkie dokumenty potrzebne do zawarcia umowy kredytowej można przesłać za pomocą bezpiecznego formularza.

Weryfikacja klienta i podpisanie umowy – jak to wygląda?

Następnie bank weryfikuje klienta. Po pozytywnym zakończeniu procesu, następuje wysyłka wszelkich potwierdzeń i dokumentów bankowych na adres mailowy. Co z umową? Oczywiście – tak jak do tej pory – bank może przesłać ją kurierem do klienta. Pracownik firmy kurierskiej może też zweryfikować dowód klienta, o ile bank nie zrobił tego wcześniej lub w ramach dodatkowej weryfikacji.

Lokaty online – jak je założyć?

Na koniec warto wspomnieć o lokatach, które każdy klient może zawrzeć online, bez wychodzenia z domu. Chociaż kolejne obniżki stop procentowych nie zachęcają do zakładania depozytów, to jednak wiele osób decyduje się na tą bezpieczną formę oszczędzania. Tym bardziej, że są jeszcze banki, takie jak Getin Bank,  które na nowe środki oferują oprocentowanie wyższe niż w innych bankach. Taką lokatę można założyć bez wychodzenia z domu, wystarczy złożenie wniosku oraz weryfikacja klienta.

Jak widać pomimo pandemii koronawirusa klienci nie muszę ograniczać swoich działań na rynku bankowym, o ile tylko chcą. Kryzys związany z wirusem zmienił tryb pracy na zdalny, ale też może się przyczynić to diametralnej zmiany w kontakcie na linii bank – klient. To nowe wyzwania dla banków, ale i możliwości. Jeżeli poszukujecie dobrego konta, taniego kredytu gotówkowego, czy sensownie oprocentowanej lokaty, to warto poszukać odpowiednich produktów dla siebie na stronie Getin Banku. Jeśli jednak zdalne kontakty z bankiem nie są dla was wystarczające, warto podpytać o promocyjne oferty w oddziałach bankowych, które są gotowe na waszą wizytę. 

24.06.2020 | Getin Bank | 4 minuty czytania
Trudno oszacować, ilu Polaków aktualnie pracuje za granicą. Dane GUS z 2017 roku wskazują na ponad 2,5 miliona, choć w ostatnich latach ta liczba mogła się zmienić. Osoby te zarabiają w funtach, euro czy frankach, ale bardzo często myślą o wzięciu kredytu gotówkowego w polskich bankach.