Bon na wakacje może nie wystarczyć. Skorzystaj z kredytu gotówkowego

Bon na wakacje może nie wystarczyć. Skorzystaj z kredytu gotówkowego

W 2020 roku epidemia COVID-19 wywróciła do góry nogami życie milionów ludzi na całym świecie. Podobnie rzecz miała się i w Polsce. Mocno nadszarpnięta gospodarka, w tym także branża turystyczna, licząc straty przygotowuje się do sezonu. Rząd postanowił wesprzeć Polaków oraz rodzime firmy specjalnym bonem na wakacje dla dzieci.

Bon na wakacje dla dzieci – kto może na niego liczyć?

Polskie rodziny, w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19, dostaną dodatkowe wsparcie. Otrzymają bon turystyczny w wysokości 500 zł na każde dziecko do 18. roku życia na wakacje albo ferie w kraju, a jeżeli mają dziecko z niepełnosprawnością – dodatkowo 500 zł. Ze świadczenia będzie można skorzystać aż do marca 2022 roku. Bonem będzie można opłacić np. pobyt w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym lub kolonie, obozy harcerskie, sportowe czy rekreacyjne.

Dopłatę do wakacji lub ferii zimowych otrzyma prawie 2,4 mln rodzin. Ponad 1,9 mln rodzin, czyli blisko 80 proc. ma dwoje lub więcej dzieci, więc otrzyma świadczenie w wysokości 1000 zł i więcej. W sumie z programu będzie mogło skorzystać ponad 6 mln dzieci. Bon kierowany jest do wszystkich rodzin z dziećmi, niezależnie od tego, jakie mają zarobki, tak jak w przypadku programu 500 Plus.

Czy bon na wakacje ma jakieś ograniczenia?

Celem programu jest wzrost ruchu turystycznego w Polsce po pandemii. Skorzysta na tym kilkadziesiąt tysięcy firm, w tym hotelarze, organizatorzy turystyki i agenci turystyczni. Według roboczych szacunków około 15 proc. z nich to duże przedsiębiorstwa, ale zdecydowana większość – to mikro-, małe i średnie firmy.

Oczywiście bon ma także swoje ograniczenia. Trzeba go wykorzystać wyłącznie w kraju, w wybranych obiektach turystycznych i gastronomicznych. Czy 500 złotych w postaci bonu wystarczy na wakacje dla dziecka? Oczywiście, że nie. Bon jest jedynie niewielkim wsparciem, które może pomóc rodzicom w opłaceniu wyjazdów wakacyjnych dla swoich dzieci. Wystarczy spojrzeć na ceny, jakie obecnie można zauważyć w Polsce, choćby nad morzem.

Kilkunastodniowy pobyt dziecka na obozie piłkarskim czy kolonie nad Bałtykiem to wydatek rzędu 2000 złotych i więcej. Takie koszty zwiększą się wielokrotnie, jeśli rodzice postanowią spędzić urlop ze swoimi pociechami. Pojawiają się też w mediach pierwsze informacje o poważnym wzroście cen za usługi turystyczne i gastronomiczne po wprowadzeniu świadczenia, dlatego bardzo szybko może okazać się, że 500 złotych z bonu wakacyjnego straci na swojej wartości

To wszystko pokazuje, że bon wakacyjny w postaci 500 złotych może być tylko niewielkim wsparciem.

Kredyt gotówkowy na wakacje – warto rozważyć tę opcję?

Co zrobić, jeśli świadczenia oferowane przez państwo nie wystarczą? Wtedy należy pomyśleć o kredycie gotówkowym jako jednym z prostszych rozwiązań na pozyskanie dodatkowych środków na wakacje.
Kredyt gotówkowy to łatwy i szybki sposób pozyskania gotówki na wakacyjny wyjazd. Bez konieczności wyszukiwania miejsc, które realizują świadczenie oferowane przez rząd. Tym bardziej, że bon wakacyjny trzeba wykorzystać w odpowiednich miejscach, a przecież wiele rodzin z dziećmi może chcieć wyjechać na prywatne, krótkie wyjazdy, np. do rodziny czy znajomych. W takiej sytuacji bon niewiele pomoże.

Ciekawą ofertę na rynku posiada aktualnie Getin Bank. Aby dostać kredyt gotówkowy klient musi spełnić tylko kilka dodatkowych warunków, m.in. musi uzyskiwać dochody z  tytułu umowy o pracę, zlecenie lub o dzieło. Więcej informacji o kredycie gotówkowym.

Ostatnie tygodnie to także bardzo dobry czas na zaciągniecie kredytów, ze względu na obniżone stopy procentowe przez Narodowy Bank Polski. Choć posiadacze lokat ubolewają nad tym faktem, to kredytobiorcy powinni zacierać ręce. Warto więc zastanowić się nad skorzystaniem z oferty banków

 

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 8,5% i została wyliczona na dzień 22.08.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie.

26.08.2020 | Getin Bank | 4 minuty czytania
Coraz niższe oprocentowanie lokat powoduje, że większość Polaków szuka pomysłu na inwestycję pieniędzy. Niestety nie wszystkich stać na zakup mieszkania czy domu. A może wziąć trochę kredytu i zainwestować w działkę budowlaną lub rekreacyjną?