Gdzie szukać szybkich pieniędzy na nowy samochód?

Gdzie szukać szybkich pieniędzy na nowy samochód?

Brak wystarczającej gotówki wcale nie jest przeszkodą do tego, aby zrealizować marzenia o fabrycznie nowym samochodzie. O ile posiadasz zdolność kredytową, możesz skorzystać ze wsparcia oferowanego przez banki. Sprawdź, na jakie formy finansowania możesz liczyć i na jakich warunkach. Dzięki temu wybierzesz rozwiązanie najlepiej wpisujące się w twoje oczekiwania.

Korzystanie z kredytu na zakup samochodu wcale nie oznacza, że musisz zdecydować się na finansowanie 100% wartości pojazdu. Jeśli dysponujesz oszczędnościami, kredyt może opiewać na niższą kwotę – w zależności od tego, jak dużą część środków własnych chcesz poświęcić.

Standardowy kredyt samochodowy

Zakup pojazdu można sfinansować kredytem samochodowym, który jest kredytem celowym. Oznacza to, że pieniądze z kredytu można przeznaczyć na nabycie konkretnego auta. Możesz ubiegać się o kwotę wyższą niż wartość pojazdu. Maksymalna kwota kredytu z reguły nie może przekroczyć 150% ceny kredytowanego samochodu. Część środków możesz przeznaczyć np. na wykupienie ubezpieczenia, poniesienie pozostałych wydatków związanych z dodatkowym wyposażeniem nowego pojazdu o komplet opon, czy też na inne potrzeby niezwiązane z zakupem pojazdu

W przypadku kredytu samochodowego kredytobiorca i bank są współwłaścicielami pojazdu. Pełne prawa do auta przechodzą na kredytobiorcę po spłacie zobowiązania. 

W zależności od oferty konkretnego banku, kredyty samochodowe dostępne są na różnych warunkach finansowych. Niektóre wymagają uiszczenia wpłaty własnej, a inne można otrzymać przy 0% wpłacie własnej, czyli finansowane jest 100% ceny pojazdu wraz z dodatkowymi kosztami związanymi z jego zakupem.

Kredyt samochodowy, może zostać przyznany w oparciu o uproszczone procedury. Najczęściej nie wymaga dostarczania dodatkowych dokumentów finansowych, co skraca formalności. Nie oznacza to jednak, że każdy może skorzystać z tego typu finansowania. Banki, podobnie jak w przypadku kredytów gotówkowych, uwzględniają m.in.:

 

Kredyt gotówkowy na dowolny cel

Jedną z opcji, która pozwala na sfinansowanie nowego samochodu, jest kredyt gotówkowy. Jako że jest to finansowanie przeznaczone na dowolny cel, nie musisz mieć upatrzonego modelu auta. Ponadto możesz ubiegać się o kwotę znacznie wyższą niż wartość pojazdu, by część środków przeznaczyć np. na wykupienie ubezpieczenia oraz poniesienie pozostałych wydatków związanych z nabyciem auta.

Kredyt gotówkowy z przeznaczeniem na zakup samochodu może okazać się korzystnym rozwiązaniem. Oczywiście wiele zależy od tego, na jaką ofertę się zdecydujesz. Im tańsze finansowanie i im mniej formalności należy dopełnić, tym lepiej dla ciebie. Będzie to bowiem oznaczać możliwość szybkiego nabycia pojazdu.

Za wyborem kredytu gotówkowego na samochód przemawia wiele argumentów. Wśród nich wymienia się m.in.:

 • możliwość przeznaczenia części środków na dowolny cel – także ten niezwiązany z nabyciem pojazdu,
 • formalny zakup samochodu za gotówkę – dzięki temu od razu stajesz się jego właścicielem, a nie dzielisz się autem z bankiem,
 • uproszczone procedury – w przypadku kwoty nieprzekraczającej kilkudziesięciu tysięcy złotych pieniądze można otrzymać nawet w dniu składania wniosku kredytowego.

Warto pamiętać, że kredyt gotówkowy – chociaż udzielany jest w oparciu o uproszczone formalności – nie jest przyznawany każdemu. Kredytobiorca musi spełnić określone wymagania, wśród których szczególne znaczenie mają:

 • stały dochód – niekoniecznie musi być otrzymywany z tytułu umowy o pracę, ponieważ akceptowane są też umowy cywilnoprawne i inne źródła dochodów,
 • zdolność kredytowa – im wyższa, tym większe prawdopodobieństwo uzyskania finansowania,
 • wiarygodność kredytowa – brak opóźnień w spłacie innych zobowiązań z przeszłości, może zwiększyć szansę na otrzymanie kredytu.

Istotne mogą okazać się także dodatkowe wymagania, stawiane kredytobiorcom ubiegającym się o kwoty wyższe niż kilkanaście tysięcy złotych. Mowa głównie o konieczności dostarczenia dokumentów finansowych, które potwierdzają wysokość osiąganych zarobków. W niektórych bankach należy przedstawić zaświadczenie od pracodawcy, a w innych wystarczy wyciąg z rachunku osobistego.

 

Kredyt gotówkowy czy samochodowy?

Jeśli planujesz zakup nowego samochodu, możesz skorzystać z dwóch rodzajów finansowania. To, który kredyt wybierzesz, zależy wyłącznie od twoich preferencji i oczekiwań. Warto zatem porównać oba rozwiązania, uwzględniając aspekty, takie jak:

 • wymagane formalności

  Sprawdź, jakie kryteria stawiane są kredytobiorcom. Niekiedy zachodzi konieczność dostarczenia dodatkowych dokumentów finansowych – szczególnie, jeśli w grę wchodzą wysokie kwoty finansowania.

 • koszty finansowania

  Warto porównać nie tylko oprocentowanie, ale przede wszystkim RRSO – rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Jest to wskaźnik, który informuje o kosztach całkowitych – z uwzględnieniem odsetek i kosztów pozaodsetkowych.

Zakup nowego samochodu wcale nie musi pozostawać wyłącznie w sferze marzeń. Jeśli porównasz dostępne możliwości w zakresie finansowania, nabycie pojazdu wcale nie obciąży nadmiernie twojego domowego budżetu.

29.12.2021 | Getin Bank | 5 minut czytania
Wielu Polaków nie ma nawyku planowania comiesięcznych kosztów. Do kwestii wydatków nie warto jednak podchodzić bezrefleksyjnie, ponieważ taki sposób postępowania może prowadzić do nawarstwiania się problemów finansowych. Jeżeli chcesz świadomie zarządzać swoim budżetem, musisz poznać najważniejsze zasady kontrolowania swoich wydatków.