Kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu. Jak to zrobić bezpiecznie?

Kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu. Jak to zrobić bezpiecznie?

Jak skorzystać z oferty kredytowej banku bez wychodzenia z domu? W tym poradniku podpowiemy, co należy krok po kroku zrobić. 

Ostatnie miesiące nie sprzyjały wizytom w oddziałach banków. Powodem był strach przed koronawirusem SARS-CoV-2, a także ograniczenia narzucone przez rząd dotyczące przemieszczania się. W tym czasie klienci byli zmuszeni do korzystania z bankowości internetowej. Nie wiadomo, jak długo będzie utrzymywać się ta sytuacja pandemiczna, banki w trosce o bezpieczeństwo klientów i swoich pracowników odpowiednio zabezpieczyły swoje oddziały. Jednak klienci, odkrywszy zalety bankowości internetowej, chętniej z niej korzystają. Tak więc, aby skorzystać z taniej i dobrej oferty kredytowej, wcale nie trzeba wychodzić z domu.

Jak złożyć online wniosek o kredyt gotówkowy?

Kredyt online, jak sama nazwa wskazuje, można zaciągnąć korzystając z oferty dostępnej na stronach internetowych banku. Zanim jednak złożymy wniosek, warto zastanowić się, ile pieniędzy potrzebujemy i jaka wysokość raty będzie dla nas optymalna. Niektóre banki mają na swoich stronach kalkulatory kredytowe. Podając kwotę kredytu, czas jej spłaty, można obliczyć wysokość raty. 

Następnie trzeba wypełnić wniosek o kredyt, podając m.in. swoje dane osobowe. Bank, aby móc ocenić naszą zdolność kredytową, poprosi o przesłanie zaświadczeń i oświadczeń o zarobkach. Działy kadr wielu firm zwykle wysyłają takie dokumenty mailem, które potem można przesłać do banku. Jeśli takie oświadczenie mamy w formie papierowej, możemy je zeskanować i również wysłać do banku. Zwykle decyzja kredytowa zapada w ciągu 24 godzin. W tym czasie pracownicy banku weryfikują wszystkie dokumenty. Procedura może się wydłużyć, jeśli wniosek o kredyt jest złożony.

Co z umową? Tę można podpisać w oddziale lub zostanie dostarczona za pośrednictwem kuriera (ta druga opcja wydłuża czas formalności związanych z otrzymaniem kredytu). Gdy umowa zostanie podpisana, wszystkie dokumenty wraz harmonogramem spłat klient otrzymuje na maila, a pieniądze trafiają na jego konto bankowe. Proces przebiega szybko i bezproblemowo.

Największe plusy kredytów online

Należy do nich przede wszystkim wygoda, bo o kredyt można ubiegać się nie wychodząc z domu. Wszystkie potrzebne informacje dotyczące kredytu można znaleźć na stronach internetowych banku. Wiele z nich oferuje dodatkowe promocje związane z kredytem online.   

Kolejny plus to szybkie dostarczenie gotówki. Pieniądze mogą być na koncie nawet w ciągu 24 godzin.

Poza tym klienci otrzymują pełen dostęp do dokumentacji w formie elektronicznej, nie trzeba zatem przetrzymywać ogromnej ilości papierowych załączników w domu. Jeżeli chcecie sprawdzić jakiś aspekt umowy, haromonogramu, zawsze możecie taki dokument pobrać i przeczytać w dowolnym miejscu i czasie.

Jeśli jednak nie chcecie skorzystać z oferty kredytu online, możecie wybrać ofertę standardową. Wystarczy zadzwonić na infolinię lub udać się do najbliższego oddziału banku.

24.06.2020 | Getin Bank | 4 minuty czytania
Trudno oszacować, ilu Polaków aktualnie pracuje za granicą. Dane GUS z 2017 roku wskazują na ponad 2,5 miliona, choć w ostatnich latach ta liczba mogła się zmienić. Osoby te zarabiają w funtach, euro czy frankach, ale bardzo często myślą o wzięciu kredytu gotówkowego w polskich bankach.