Kredyt gotówkowy na remont mieszkania. Bardzo dobry pomysł

Kredyt gotówkowy na remont mieszkania. Bardzo dobry pomysł

W trakcie okresu urlopowego wiele polskich rodzin staje przed bardzo poważnym dylematem: wyjazd wakacyjny czy remont mieszkania? Przy odrobinie szczęścia, można te kwestie pogodzić. Decyzja o remoncie niesie za sobą jednak spore wydatki, na które warto się przygotować.

Dwa tygodnie urlopu to czas, który warto spędzić z rodziną na wakacyjnym wyjeździe, czy to w kraju, czy za granicą. Naładowanie baterii po całym roku pracy i szkoły zapewne każdemu się przyda. Niestety nie zawsze można sobie na to pozwolić. Co roku wiele osób musi podjąć trudną decyzję, czy odłożone na urlop pieniądze wykorzystać zgodnie z przeznaczeniem, czy może wreszcie odnowić mieszkanie/ dom. Nieodnowione ściany, wymiana nadgryzionych zębem czasu mebli czy konieczność ocieplenia domu, to oczywiście ważne sprawy. Pytanie, czy warto tracić urlop na remont mieszkania czy domu, czy da się to połączyć go z wyjazdem wakacyjnym oraz jak sfinansować tego typu spore wydatki. Jednym z najlepszych pomysłów na rozwiązanie problemów może  być kredyt gotówkowy.

Remont mieszkania – ile to może kosztować?

Oczywiście dobrze jest się do samego remontu przygotować i zaoszczędzić nieco więcej pieniędzy w ciągu roku. Nie wszystkie materiały kupimy od ręki w sklepie. Na wymarzone płytki do łazienki, drzwi czy okna często trzeba poczekać kilka dni lub tygodni. Dlatego przyda się pewna zapobiegliwość i opłacenie pewnych zamówień nieco wcześniej. Również dobre ekipy wykończeniowe nie są dostępne zawsze, kiedy sobie tego będziemy życzyć, a przecież od wyboru najlepszego fachowca, często zależy efekt końcowy naszego remontu.

Jeśli uda nam się zamówić odpowiednie elementy wykończenia, materiały eksploatacyjne i zamówić dobrą ekipę murarzy, tynkarzy czy „kafelkowców” pozostają kwestia najważniejsza – opłacenie całej inwestycji. Koszt remontu mieszkania do 50 mkw to około 35 tysięcy złotych. Mowa oczywiście o odświeżeniu plus wymianie podstawowych sprzętów i instalacji, bez kupowania bardzo drogich, renomowanych mebli czy armatury. W tym przypadku koszty rosną niebotycznie w stylu „sky is the limit”. W zależności od doboru elementów wykończenia kwota ta może zostać zwielokrotniona. Do tego dochodzi tzw. robocizna, czyli koszty opłacenia ekipy remontowej. Te z kolei są różne, zależą zarówno od doświadczenia pracowników, zadań przed nimi postawionych, ale przede wszystkim od miejsca. W dużych aglomeracjach koszty będą wysokie, dlatego często warto podpytać znajomych o dobrą ekipę z mniejszych miast i miasteczek. Różnica w cenie może wynieść nawet do 50 procent, a jakość usług wcale nie musi być niższa.

Kredyt gotówkowy może pomóc zrealizować plany remontowe

Kilkadziesiąt tysięcy złotych to spora kwota i wielu Polakom trudno jest odłożyć taką sumę. Wydatki na szkołę, na życie, eksploatacja samochodu – to wszystko utrudnia odłożenie odpowiedniej sumy pieniędzy. Poza tym oszczędzanie z dnia na dzień, kiedy ceny zarówno materiałów budowalnych, jak i usług rosną, może nie przenieść spodziewanych efektów. Dlatego, jeśli jesteśmy zdecydowani na remont, warto skorzystać z niego jak najszybciej. Potrzebne pieniądze można przecież pożyczyć z banku.

Wystarczy sprawdzić ofertę kredytu gotówkowego np. w Getin Banku. Wystarczy, że klient uzyskuje dochody z tytułu umowy o pracę, zlecenie lub o dzieło. Aby skorzystać z oferty nie można mieć też kredytu w Getin Banku w ostatnim roku i trzeba założyć Konto Proste Zasady, w ramach którego zadeklaruje się comiesięczny wpływ na konto w wysokości co najmniej tysiąca złotych oraz dokona co najmniej jednej transakcji bezgotówkowej kartą do konta lub Blikiem w miesiącu. Co w zamian? Kredyt z RRSO 8,5 proc., oprocentowanie zmienne w całym okresie kredytowania. Więcej informacji można uzyskać w tym miejscu: https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/kredyty/kredyt-gotowkowy.html

Jeżeli jest jakiś powód, aby wziąć kredyt gotówkowy, to remont mieszkania będzie najlepszym z nich. Należy pamiętać, że wraz z upływem lat i niszczeniem mebli, czy starzeniem się elementów mieszkania, jego wartość może spadać. Mieszkanie wyremontowane będzie warte dużo więcej, a tym samym w przypadku jego sprzedaży czy wynajmu, koszty kredytu szybko się zwrócą.

Przy kredycie gotówkowym na remont mieszkania warto też pomyśleć o sobie i swojej rodzinie. Choć większość Polaków lubi nadzorować pracę „mistrzów wykończeniówki”, to przecież po generalnym remoncie i sprzątaniu każdemu należy się odrobina odpoczynku. Może warto wziąć kwotę nieco wyższą od kosztów remontu, aby skorzystać z krótkiego wyjazdu w góry czy nad morze, choćby na weekend. Tym samym kredyt gotówkowy zrealizuje dwa marzenia na raz.  

 

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 8,5% i została wyliczona na dzień 22.08.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie.

26.08.2020 | Getin Bank | 4 minuty czytania
Coraz niższe oprocentowanie lokat powoduje, że większość Polaków szuka pomysłu na inwestycję pieniędzy. Niestety nie wszystkich stać na zakup mieszkania czy domu. A może wziąć trochę kredytu i zainwestować w działkę budowlaną lub rekreacyjną?