Kredyt gotówkowy na ślub: z jakimi kosztami tej uroczystości trzeba się liczyć?

Kredyt gotówkowy na ślub: z jakimi kosztami tej uroczystości trzeba się liczyć?

Ślub i wesele to wielkie wydarzenie i jednocześnie ogromne przedsięwzięcie finansowe. Chociaż do organizacji uroczystości można się odpowiednio przygotować, niekiedy zgromadzone oszczędności nie są w stanie pokryć wszystkich wydatków. Z pomocą przychodzi kredyt gotówkowy, dzięki któremu można zorganizować wymarzone przyjęcie.

Organizacja ślubu i wesela pochłania nie tylko mnóstwo czasu, ale również i pieniędzy – szczególnie, jeśli każdy element ma być dopracowany w najmniejszym nawet detalu. Trudno jednak wskazać konkretną kwotę, ponieważ jest to kwestia całkowicie indywidualna.

Od czego zależą koszty organizacji ślubu i wesela?

Koszt organizacji uroczystości ślubnej uzależniony jest od wielu czynników. Warto bowiem pamiętać, że ceny poszczególnych usług (np. fotografa, kamerzysty, DJ-a czy zespołu weselnego) mogą się znacząco różnić.

Nie bez znaczenia jest również miejsce organizacji przyjęcia weselnego. Koszt wesela z własnym cateringiem może okazać się dużo niższy w porównaniu z kosztem wesela odbywającym się w restauracji zapewniającej posiłki i przekąski. Wpływa na to m.in. liczba zaproszonych gości – zwłaszcza, gdy restauracje podają ceny od tzw. talerzyka, a ponadto mogą doliczać także tzw. korkowe, czyli opłatę, którą należy uiścić za każdą otworzoną na przyjęciu weselnym butelkę alkoholu.

Do kosztów organizacji ślubu i przyjęcia weselnego trzeba doliczyć także wszelkie dekoracje. Tutaj rozpiętość cenowa jest ogromna. Ostateczny koszt zależy zatem od wykorzystanych ozdób, liczby użytych kwiatów itd. Można więc wydać zarówno kilka tysięcy złotych, jak i 1000 zł. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej.

Orientacyjny koszt organizacji ślubu i wesela dla 100 osób w restauracji

Załóżmy, że uroczystość organizujesz w restauracji. Zapraszasz 100 osób i właśnie tyle będzie w niej uczestniczyć. Poniżej znajdziesz przykładową kalkulację kosztów.

Wydatki stałe – niezależne od liczby gości to:

 • fotograf – 2000-2500 zł,
 • kamerzysta – 4000 zł,
 • oprawa muzyczna – 2000-6000 zł (wysokie stawki dotyczą zespołów weselnych),
 • wynajem pojazdu ślubnego – 2000 zł,
 • odzież ślubna – 6000 zł,
 • dekoracje – 3000 zł.

Wydatki uzależnione od liczby gości:

 • talerzyki – 30 000 zł,
 • korkowe – 300 zł,
 • słodki stół – 1500 zł.

Całość może wynieść więcej niż 55 000 zł! Jeśli jednak zdecydujesz się na zapewnienie gościom dodatkowych atrakcji, koszt zwiększy się – nawet do 60 000 zł w przypadku pokazu fajerwerków czy pokazu barmańskiego połączonego z przyrządzaniem drinków.

Oczywiście koszty da się obniżyć, np. poprzez wybór tańszych usług foto czy wideo.

Jak sfinansować organizację ślubu i wesela?

Do organizacji ślubu i wesela można się odpowiednio przygotować, ponieważ daty rezerwowane są nawet z kilkuletnim wyprzedzeniem. Niektórzy narzeczeni mają zatem nawet 2-3 lata na zgromadzenie niezbędnych środków. Co jednak w sytuacji, gdy wesele zbliża się wielkimi krokami, a saldo na koncie oszczędnościowym nie pozwala na pełne pokrycie planowanych kosztów? Nie trzeba ciąć wydatków i rezygnować z wymarzonych atrakcji. 

Kredyt gotówkowy to jedna z propozycji, z której korzystają osoby planujące organizację uroczystości ślubnej. Dzięki wsparciu finansowemu można pozyskać solidny zastrzyk gotówki – i to nawet w dniu uzyskania pozytywnej decyzji kredytowej.

Jak korzystnie zaciągnąć kredyt gotówkowy na ślub?

W finansowaniu ślubu za pomocą kredytu nie ma nic złego – o ile decyzja jest dokładnie przemyślana. Ważne jest bowiem to, aby dopasować ją do sytuacji materialnej. Należy zatem wziąć pod uwagę kilka ofert kredytowych i porównać je pod kątem kilku znaczących parametrów.

 • Maksymalna kwota kredytu

Maksymalne kwoty kredytu są różne, podobnie jak różne są potrzeby przyszłych nowożeńców. Warto więc dopasować ofertę do swoich potrzeb. Jeśli potrzebujesz zaledwie kilku tysięcy złotych, twoje oczekiwania spełni właściwie każdy dostępny produkt. Jeżeli natomiast koszt organizacji wesela przekracza kilkanaście tysięcy złotych, musisz rozejrzeć się za adekwatnym kredytem. Na szczęście wśród ofert znajdziesz finansowanie pozwalające pozyskać nawet do 200 000 zł!

 • Koszty kredytu

Jeśli decydujesz się zaciągnąć kredyt gotówkowy, musisz liczyć się z koniecznością zwrotu kwoty wyższej niż pożyczana. To, ile ostatecznie zapłacisz, w dużej mierze zależy od ciebie.

Wybierając finansowanie, porównaj dostępne oferty nie tylko pod kątem oprocentowania. Weź pod uwagę przede wszystkim RRSO – rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, która informuje zarówno o wysokości doliczanych odsetek, jak i kosztach pozaodsetkowych. Dzięki temu otrzymasz pełniejszy obraz koniecznych do poniesienia wydatków.

 • Okres finansowania

Jeśli potrzebny ci solidniejszy zastrzyk gotówki, musisz liczyć się z wyższą ratą w przypadku dość krótkiego okresu finansowania. Warto zatem dopasować czas trwania kredytu do oczekiwań. Jeżeli zależy ci na niskiej racie, wybierz ofertę z nawet 10-letnim okresem spłaty.

Kredyt gotówkowy to najszybszy sposób na pozyskanie gotówki, która pozwoli pokryć wszystkie wydatki związane ze ślubem. Musisz jednak pamiętać, aby ubiegać się wyłącznie o taką kwotę, której potrzebujesz. Dzięki temu miesięczne raty nie będą nadmiernie obciążały domowych finansów.

31.08.2021 | Getin Bank | 4 minuty czytania
Kredyty gotówkowe cieszą się niesłabnącą popularnością, co wynika m.in. z możliwości przeznaczenia środków na dowolny cel. Jeśli szukasz atrakcyjnych ofert bankowych, zwróć uwagę na kredyt bez prowizji. Taka opcja może być nieco tańsza w porównaniu do standardowych warunków finansowania. Sprawdź, na czym to polega.