Kredyt gotówkowy na wakacje? Nie trzeba iść do banku

Kredyt gotówkowy na wakacje? Nie trzeba iść do banku

Kryzys związany z koronawirusem oraz konieczność pozostania w domu nie muszą oznaczać problemów z uzyskaniem dodatkowej gotówki z banku. Przeciwnie, daje to klientom nowe możliwości, np. mogą złożyć wniosek o kredyt gotówkowy online.

Wakacje w 2020 roku nie zapowiadają się zbyt obiecująco. Pomimo zniesienia pewnych ograniczeń, nadal trudno będzie przez następne miesiące wrócić do stanu sprzed wybuchu pandemii. Szczególnie jeśli chodzi o bezpieczeństwo przemieszczania się, korzystania ze środków transportu czy hoteli i miejsc gastronomicznych. To utrudnia planowanie wyjazdów na terenie Polski, nie mówiąc już o zagranicznych wojażach. Nadal bowiem nie zostały wznowione loty międzynarodowe w naszym kraju, tylko kilku przewoźników na całym świecie zdecydowało się na taki krok. Skoro Polacy mają wakacje 2020 roku w większości spędzić w Polsce, dodatkowa gotówka zawsze może się przydać. Na szczęście banki wychodzą naprzeciw swoim klientom z atrakcyjnymi z ofertami, a jedną z nich jest oferta Getin Banku. Aby z nich skorzystać, nie trzeba wychodzić z domu.

Co trzeba zrobić, by dostać kredyt gotówkowy, bez konieczności wizyty w banku?

Przede wszystkim należy przejrzeć dostępne na rynku bankowym oferty. Mogą się one od siebie różnić, ale dzięki temu możemy wziąć kredyt dostosowany do naszych potrzeb i możliwości. Ważne jest również określenie kwoty kredytu oraz wysokości rat, tak by zbyt mocno nie obciążały one domowego budżetu. To istotne kwestie i naprawdę należy je wziąć pod uwagę. Pomocne w obliczeniach mogą być kalkulatory kredytowe, dostępne na stronach internetowych banków.

Gdy już wiemy, czego potrzebujemy i jaka oferta banku jest dla nas najlepsza, możemy złożyć wniosek kredytowy. Jeśli nie chcemy tego robić osobiście w najbliższej placówce, możemy skorzystać z formularza internetowego banku. Być może trzeba będzie dołączyć do wniosku informację o naszych zarobkach (bank może poprosić m.in. o przesłanie skanu PIT-u lub zaświadczenia z działu kadr). Nie dotyczy to klientów, którzy mają konto w danym banku, bo w ich przypadku ma on wiedzę o ich dochodach (przynajmniej częściowych). Warto tu dodać, że stali klienci mogą liczyć na spersonalizowaną, nierzadko lepszą ofertę i szybszą decyzję kredytową. Nowi klienci muszą na nią poczekać około 24 godzin, czasem dłużej.

Gdy zapadnie decyzja o przyznaniu kredytu, kredytobiorca musi podpisać umowę z bankiem, albo bezpośrednio w oddziale, albo korzystając z usług kuriera. Ten ostatni może zostać upoważniony przez bank do sprawdzenia zgodności danych z dowodem osobistym. Oczywiście wcześniej dokumenty mogą zostać przesłane do weryfikacji za pomocą, np. formularza. Wszystko zależy od praktyk stosowanych w danych banku.

Podsumowując, pandemia koronawirusa skróciła dystans pomiędzy klientem a bankiem. Teraz każdy posiadacz smartfona może mieć swój bank w telefonie. Łatwo się do tej formy komunikacji przyzwyczaić. Banki wychodzą naprzeciw swoim klientom upraszczając wszystkie procedury. Bezproblemowe założenie konta, pozbawione dodatkowych formalności wnioski kredytowe, szybkie decyzje kredytowe, to nie pieśń przyszłości, tylko rzeczywistość.

24.06.2020 | Getin Bank | 4 minuty czytania
Trudno oszacować, ilu Polaków aktualnie pracuje za granicą. Dane GUS z 2017 roku wskazują na ponad 2,5 miliona, choć w ostatnich latach ta liczba mogła się zmienić. Osoby te zarabiają w funtach, euro czy frankach, ale bardzo często myślą o wzięciu kredytu gotówkowego w polskich bankach.