Kredyt gotówkowy na wesele? Tak, ale w granicach rozsądku

Kredyt gotówkowy na wesele? Tak, ale w granicach rozsądku

W 2020 roku przez pandemię koronawirusa sezon weselny znacznie skrócił się. Choć wiele osób zdecydowało się przesunąć termin ślubu o rok, to wciąż nie brakuje chętnych na powiedzenie sakramentalnego „tak” w tym roku. Dodatkowe pieniądze, w takiej sytuacji, zawsze mogą się przydać, dlatego warto pomyśleć o kredycie gotówkowym.

Według danych firm zajmujących się przygotowaniem ślubów i wesel, w 2020 roku średnie koszty tego wydarzenia dla 100 gości będą na poziomie około 36 tysięcy złotych. Oczywiście dotyczy to wersji bez bizantyjskiego przepychu, a raczej skromnych w formie liturgii i standardowych imprez, gdzie „cena talerzyka” nie przekracza 200-250 złotych. Trzeba jednak pamiętać, że zarówno ślub, jak i wesele to idealne momenty w życiu, kiedy wiele rzeczy idzie nie tak, jak sobie na początku wymyśliliśmy. Dodatkowe koszty mogą wzrosnąć niebagatelnie. Warto zatem pomyśleć o środkach na tak potężne, finansowe przedsięwzięcia.

Jak sfinansować wesele?

Nawet jeśli  śluby i wesela w 2020 roku będą nieco skromniejsze, ze względu na obostrzenia co do liczby gości, to nadal całe wydarzenie będzie kosztowne. Szczęśliwi ci, co mogą sobie pozwolić na taki wydatek od ręki, bo zaoszczędzili na to pieniądze lub mogą liczyć na pomoc rodziców. A pozostali? W ich sytuacji warto rozważyć wzięcie kredytu gotówkowego. Dodatkowe pieniądze z banku to najprostszy sposób na uzyskanie gotówki na dowolny cel. Nikt z nas nie lubi pożyczać pieniędzy od znajomych czy rodziny i tłumaczyć, że pożyczka będzie przeznaczona na wymarzoną suknię ślubną, ulubione kwiaty w kościele, czy na przyjęcie swoich gości weselnych. Na szczęście bankowi nie musimy się z tego tłumaczyć, wystarczy złożyć odpowiedni wniosek w banku i czekać na uzyskanie pieniędzy. Jedną z ciekawszych ofert na rynku aktualnie ma Getin Bank.

Kredyt gotówkowy na wesele – co bank bierze pod uwagę?

Na podstawie m.in. dochodów klienta, jego miesięcznych zobowiązań, czyli np. raty kredytów, wydatków związanych z utrzymaniem domu, czy innych kosztów, a także formy zatrudnienia, bank sporządzi odpowiednią ofertę. Co ciekawe kredyt tego typu można wziąć na dwie osoby, co ma oczywiście swoje dodatkowe plusy, ponieważ zwiększa zdolność kredytową osób ubiegających się o pieniądze, a zatem dostaniemy od banku więcej pieniędzy.

Zaciągając kredyt gotówkowy należy oczywiście pamiętać, że kiedyś te pieniądze trzeba będzie zwrócić. Idealnie byłoby, gdy pieniądze otrzymane w prezencie ślubnym podczas wesela pozwoliłyby spłacić zaciągnięte zobowiązania wobec banku, a przynajmniej ich część. Niestety nie zawsze tak się dzieje, koszty związane ze ślubem, czy weselem często przekraczają otrzymane „wpływy”. Dlatego kredyt na wesele jest bardzo często źle odbierany przez znajomych czy rodzinę, ponieważ kojarzy się z nadmiernymi wydatkami na tę uroczystość, w stosunku do posiadanych pieniędzy.

Należy jednak pamiętać, że decyzja o kredycie zależy wyłącznie od przyszłych małżonków. Ma to być ich najważniejszy dzień w życiu, dla wielu wymarzony moment, kiedy wszystko powinno być idealne. Dlatego nie warto odkładać ani porzucać swoich marzeń, nawet jeśli część osób negatywnie podchodzi do tego typu kwestii. Kredyt gotówkowy na wesele jest tak samo dobry, jak na nowy telefon, telewizor, samochód czy choćby remont. Dla jednych będą to wydatki sensowne, a dla innych pozbawione racji bytu.

Decydując się na kredytów gotówkowy na wesele, tak jak w przypadku każdego kredytu, należy wybrać jak najtańszy na rynku. Oznacza to niską prowizje lub jej brak  za jego udzielenie, niskie oprocentowanie, niskie koszty ubezpieczenia. Warto w banku zapytać o RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, wskaźnik, który pozwoli ocenić koszt kredytu. Czasem wystarczy tylko niewielka kwota, aby ślub i wesele stały się najszczęśliwszymi chwilami pary młodej. Warto spełniać marzenia, a jeśli kredyt gotówkowy może przy tym pomóc – tym lepiej.

26.08.2020 | Getin Bank | 4 minuty czytania
Coraz niższe oprocentowanie lokat powoduje, że większość Polaków szuka pomysłu na inwestycję pieniędzy. Niestety nie wszystkich stać na zakup mieszkania czy domu. A może wziąć trochę kredytu i zainwestować w działkę budowlaną lub rekreacyjną?