Kredyt na ocieplenie domu – warto skorzystać z oferty bankowej

Kredyt na ocieplenie domu – warto skorzystać z oferty bankowej

Kredyt gotówkowy na ocieplenie domu, wymianę pieca, a może starych, przepuszczających zimno i wilgoć okien? Świetny pomysł, który warto wdrożyć w życie przed zimą, a dodatkowe pieniądze z banku mogą w tym pomóc.

W ostatnich latach zimy w Polsce pozostawiają wiele do życzenia. Trudno o minusowe temperatury, nie mówiąc już o śniegu. To, że nie czeka nas na razie powtórka z „zimy stulecia” nie oznacza, że nie warto zainwestować w technologie czy urządzenia, pozwalające zaoszczędzić w zimę na ogrzewaniu. Koszty użytkowania mieszkania wraz z wydatkami na nośniki energii nadal stanowią ponad 20 proc. budżetu Polaków. Taki remont warto również rozważyć z innego powodu. W ramach wymiany pieców można liczyć na spore dofinansowanie ze strony gmin czy programów wspierających ekologię. W czasie kryzysu każda złotówka jest na wagę złota, a zatem może warto zainwestować, zarówno w postawę bardziej ekologiczną, ale i z myślą o zmniejszeniu kosztów ogrzewania?

Remont domu – z jakim wydatkiem należy się liczyć?

Trzeba jednak jasno postawić sprawę: jesienne remonty przygotowujące dom czy mieszkanie na zimę to bardzo duży wydatek dla gospodarstwa domowego. Ceny okien to zazwyczaj wydatek kilkuset złotych, i to za te standardowe. Jeżeli mają być to okna energooszczędne lub o nietypowych wymiarach kwota ta nie będzie mniejsza niż 500-600 złotych. Wymiana drzwi to koszt rzędu kilku tysięcy złotych. O ile dla mieszkańców wielorodzinnych bloków to koniec kosztów ocieplenia mieszkania, to posiadacze domów mogą dopiero zacząć liczyć wydatki. Ocieplenie domu w zależności od wyboru materiałów oraz powierzchni, jaką trzeba pokryć ociepleniem, to kilka lub kilkanaście tysięcy złotych.

Bardzo drogą inwestycją jest także wymiana pieca centralnego ogrzewania. Ceny wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, a wszystko zależy od rodzaju opału, stopnia zaawansowania pieca czy użytych technologii. W wielu przypadkach będzie konieczna wymiana lub usprawnienie instalacji grzewczej, a to kolejne tysiące złotych po stronie wydatków. Sytuację mogą nieznacznie poprawić proekologiczne programy wsparcia wymiany pieców na mniej zanieczyszczające środowisko, gdzie kwoty refundacji sięgają nawet 50 procent kosztów.

Kredyt gotówkowy – realne wsparcie w remoncie domu

Niezależnie jednak od tego, czy w ocieplenie domu i mieszkania zainwestujemy wyłącznie z własnej kieszeni, czy z pomocą samorządów, kwota jaka pozostaje do wydania bywa astronomiczna, często porównywalna z generalnym remontem średniej wielkości mieszkania. Skąd zatem wziąć pieniądze na ten cel? W tym przypadku, przy tak dużych kwotach, warto rozejrzeć się za tanim kredytem w dobrym banku.

Wystarczy kredyt gotówkowy wzięty w banku, gdzie prowizja jest niska. Taką ofertą może się pochwalić m. in. Getin Bank. Wystarczy, że klient uzyskuje dochody z tytułu umowy o pracę, zlecenie lub o dzieło i wyrazi zgody marketingowe. Aby skorzystać z oferty nie można mieć  relacji kredytowej w Getin Banku  w  ostatnich sześciu miesiącach i trzeba założyć Konto Proste Zasady, w ramach którego zadeklaruje się comiesięczny wpływ na konto w wysokości co najmniej tysiąca pięciuset złotych oraz dokona co najmniej jednej transakcji bezgotówkowej kartą do konta lub Blikiem w miesiącu. Co w zamian? Kredyt z RRSO 8,5 proc (kalkulacja dokonana na dzień 22.08.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie), oprocentowanie zmienne przez cały okres kredytowania. Więcej informacji na temat kredytu gotówkowego.

Kompleksowe ocieplenie domu zwiększa jego wartość

Biorąc pod uwagę, że w wielu miastach Polski w najbliższych latach korzystanie ze standardowych pieców węglowych będzie zabronione, już dziś warto zapoznać się z ofertą ich wymiany. Oszczędzając na jednym elemencie zwiększającym skuteczność ogrzewania, nie możemy jednak zapominać o pozostałych. Dlatego tak ważne jest kompleksowe ocieplenie budynku. Wymiana okien i drzwi na bardziej energooszczędne zmniejszy też nasze wydatki w czynszu, jakie muszą ponieść właściciele mieszkań. Poza wsparciem planety, proekologiczna postawa pozwala oszczędzać realne pieniądze w portfelu. Biorąc kredyt gotówkowy, można sobie na to pozwolić bez konieczności wieloletniego odkładania gotówki. To inwestycja dla nas, ale i dla naszych dzieci. W przyszłości, chcąc sprzedać dom czy mieszkanie, tego typu remonty zwiększą wydatnie wartość nieruchomości, co jest dodatkowym plusem dla właścicieli. Zatem nie warto czekać i już dziś zaplanować „cieplejszą” przyszłość.

23.03.2021 | Getin Bank | 4 minuty czytania
Chcesz wziąć kredyt gotówkowy? Dowiedz się, co trzeba zrobić, by zwiększyć swoje szanse na jego otrzymanie. Poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek.