Remont mieszkania w czasie pandemii. Jak mądrze zaplanować wydatki?

Remont mieszkania w czasie pandemii. Jak mądrze zaplanować wydatki?

Pandemia koronawirusa to dla wielu osób czas na zrealizowanie odkładanego od lat remontu mieszkania czy domu. Zanim wdrożymy w życie ten plan, warto zastanowić się, jak go sfinansować. Pomocny może być kredyt gotówkowy.

Remont mieszkania lub domu w czasie pandemii

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 i ograniczenia w poruszaniu się wywołały zaskakujący efekt. Wielu Polaków postanowiło wyremontować swoje mieszkania, siedliska lub rozpocząć budowę domu. Widać to zwłaszcza w marketach budowlanych. Wprowadzone obostrzenia sprawiły, że więcej czasu spędzamy w domach i mamy czas na odkładany latami remont, czy to instalacji wodnej, elektrycznej, czy zwykłe „odświeżenie” mieszkania.

Część osób do tych prac najmuje ekipy budowlane (na ten najlepsze trzeba teraz czekać nawet kilka miesięcy) lub decyduje się na samodzielny remont. Jeśli wpuszczamy do domu fachowców, pamiętajmy o najważniejszych zasadach sanitarnych, czyli dystansie, zakrywaniu ust i nosa, a także myciu i dezynfekowaniu dłoni. Warto pomyśleć też – o ile jest taka możliwość – o przeniesieniu się na czas remontu do innego lokum.

Remont mieszkania lub domu – o czym warto wcześniej pomyśleć?

Zanim rozpoczniemy remont mieszkania czy domu, warto zrobić plan działania, który pozwoli nam oszacować koszty i ewentualnie znaleźć oszczędności, co w czasie pandemii jest niezwykle istotne. Z powodu ograniczonego budżetu wielu Polaków (zarówno kobiet, jak i mężczyzn) sięga po poziomice, kleje czy wałki, a zaoszczędzone na robociźnie pieniądze odkłada lub inwestuje w kolejne etapy remontu.

Na liście prac do wykonania powinno się znaleźć m.in.: przygotowanie projektu remontu, zakup potrzebnych materiałów i sprzętu niezbędnego do przeprowadzenia remontu, dowóz zakupów do domu i ich wniesienie, a także wywóz poremontowego gruzu czy śmieci. Część tych zadań można wykonać samodzielnie, część warto zlecić fachowcom. To może zwiększyć koszty remontu, ale dzięki temu oszczędzimy czas i unikniemy wielu problemów. Oszczędności możemy natomiast szukać kupując materiały do remontu (warto szukać promocji i sprawdzać ofertę internetowych outletów budowlanych). 

Kredyt gotówkowy na remont mieszkania

Remont mieszkania to oprócz wyzwań organizacyjnych, również spore koszty. Aby zrealizować to zadanie, można wykorzystać oszczędności lub wziąć kredyt gotówkowy na remont mieszkania. Ta druga opcja nie uszczupli znacznie naszego domowego budżetu, a jednocześnie pozwoli na opłacenie całej inwestycji i rozłożenie jej kosztów nawet na kilka lat.

Z jakimi kosztami musimy się liczyć? Remont mieszkania do 50 mkw to z reguły koszt rzędu 35-50 tysięcy złotych. Oczywiście wszystko zależy od zakresu prac i materiałów, których użyjemy. Taka kwota może wystarczyć na przykład na całkowity remont łazienki, ale niekoniecznie całego mieszkania.

Kredyt gotówkowy może pomóc nam sfinansować całkowity koszt remontu mieszkania lub stanowić jego część. Ten produkt bankowy daje nam swobodę działania – pozyskane środki możemy wykorzystać na dowolny cel. Po obniżeniu w 2020 r. przez Radę Polityki Pieniężnej rynkowych stóp procentowych kredyty gotówkowe stały się tańsze i warto rozważyć ich wzięcie.

Gdzie pójść po kredyt gotówkowy?

Jeśli potrzebujesz sporej gotówki na remont mieszkania czy domu, szukaj odpowiedniej oferty kredytowej. Bierz pod uwagę całkowity koszt kredytu, czas jego spłaty, a także sprawdź, z jakimi wymaganiami wiąże się jego uzyskanie. Ciekawą ofertą kredytu gotówkowego może pochwalić się m.in. Getin Bank. Kredyt gotówkowy z RRSO 7,4 proc. (kalkulacja dokonana na dzień 02.11.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie). Oprocentowanie zmienne przez cały okres kredytowania. Uzyskanie kredytu oraz jego wysokość uzależniona jest oczywiście od badania i oceny zdolności kredytowej.

Więcej informacji: kredyt gotówkowy w Getin Banku

Więcej informacji: kredyt konsolidacyjny w Getin Banku

23.03.2021 | Getin Bank | 4 minuty czytania
Chcesz wziąć kredyt gotówkowy? Dowiedz się, co trzeba zrobić, by zwiększyć swoje szanse na jego otrzymanie. Poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek.