Urlop w kraju też będzie kosztowny. Kredyt gotówkowy może skutecznie go ułatwić

Urlop w kraju też będzie kosztowny. Kredyt gotówkowy może skutecznie go ułatwić

Choć poszczególne kraje europejskie  poluzowały obostrzenia wynikające z przemieszczania się pomiędzy państwami, większość Polaków spędzi urlop w naszym kraju. Nie oznacza to jednak, że będzie on dużo tańszy od zagranicznych wojaży.

Sezon urlopowy w pełni. Jeśli chcemy skorzystać z dobrej, słonecznej pogody, co nie zawsze gwarantuje deszczowy, chłodny i bardzo kapryśny lipiec, to warto rozważyć wakacje w sierpniu lub we wrześniu. Warto również pomyśleć o podróży do cieplejszych krajów, na przykład na południu kraju. 

Pomimo panującej pandemii koronawirusa wiele państw otworzyło się na turystów, aby choć trochę ulżyć pogrążonej w zapaści gospodarce, w tym branży turystycznej, która przeżywa poważne załamanie.  Niestety niektóre kraje już otwarcie mówią, że bez odpowiednich dokumentów, a często również aktualnych badań w kierunku koronawirusa, nie ma się co okazywać na lotniskach. Dodatkowo perspektywa spędzenia kilkunastu dni urlopowych w maseczce nie napawa optymizmem. Nie wiadomo też, czy popularne dziś Chorwacja i Czarnogóra nie zaostrzą obostrzeń sanitarnych.

Urlop w kraju będzie droższy. Warto się na to przygotować

Wielu Polaków nie chce czekać, aż sytuacja się wyjaśni i decyduje się na pobyt wakacyjny w kraju. Co z tego, że Bałtyk nie jest tak ciepły jak Morze Adriatyckie czy Śródziemne, a ulice Krakowa czy Gdańska nie przypominają tych z Barcelony. Jest bliżej, łatwiej dotrzeć w ulubione miejsca, a jednocześnie może być taniej niż w europejskich czy afrykańskich kurortach nad Morzem Śródziemnym. Niestety pandemia koronawirusa wpłynęła również na ceny wakacji w Polsce. Droższe są nie tylko noclegi, ale również ceny różnych atrakcji oraz jedzenia. Nie ma się co dziwić, polscy restauratorzy i hotelarze chcą nieco zrekompensować sobie skrócony sezon turystyczny.

Co to oznacza dla polskich turystów? Koszty urlopu nad morzem czy w górach diametralnie wzrosną. Czteroosobowa rodzina, chcąca spędzić tygodniowy urlop nad Bałtykiem, musi przygotować się na wydatek nawet 4-5 tysięcy złotych. W zależności od wyżywienia czy poziomu komfortu hotelu kwota ta może szybko się podwoić. Zatem rodzinny wyjazd może nadszarpnąć budżet  nie mniej niż zeszłoroczne eskapady na hiszpańskie wyspy czy do egipskich kurortów. Na to potrzeba będzie dodatkowej gotówki. Jednym ze sposób jej uzyskania jest kredyt gotówkowy.

Kredyt gotówkowy na urlop – dlaczego warto go wziąć?

Ciekawą ofertę na rynku ma aktualnie Getin Bank. Wystarczy, że klient uzyskuje dochody z tytułu umowy o pracę, zlecenie lub o dzieło. Aby skorzystać z oferty, nie można mieć też kredytu w Getin Banku przez ostatnie sześć miesięcy i trzeba założyć Konto Proste Zasady, w ramach którego zadeklaruje się comiesięczny wpływ na konto w wysokości co najmniej tysiąca złotych oraz dokona co najmniej jednej transakcji bezgotówkowej kartą do konta lub Blikiem w miesiącu. Co w zamian? Kredyt z RRSO 8,5 proc., oprocentowanie zmienne w całym okresie kredytowania. Więcej informacji można uzyskać w tym miejscu: https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/kredyty/kredyt-gotowkowy.html

Istotnym wsparciem, jeśli posiadamy dzieci, będzie również bon wakacyjny o wartości 500 złotych na każde dziecko. Można go zrealizować wyłącznie w naszym kraju. Co ma również nie bagatelny wpływ na wybór kierunku wakacyjnych wojaży. Niestety ustawa dopiero co została uchwalona, więc na pieniądze trzeba będzie poczekać, a wakacje w pełni. Dodatkowo bon wakacyjny można zrealizować w wybranych restauracjach czy hotelach, a to czasem może oznaczać rezygnację z już znalezionej, atrakcyjnej lokalizacji czy oferty. Chyba, że weźmiemy kredyt gotówkowy, a bon wakacyjny wykorzystamy w innym czasie i miejscu.

Kredyt gotówkowy to bezpieczny produkt finansowy, który pozwoli każdemu spełnić marzenia wakacyjne. Niezależnie, czy będzie to wylot do Czarnogóry, dojazd samochodem do Chorwacji, czy choćby spędzenie kilku dni w Zakopanem. Daje wolność, która nie jest zapewniona poprzez inne narzędzia wspierające tegoroczne wyjazdy. Urlop, to czas, kiedy każdy powinien wypocząć w odpowiednich dla siebie warunkach, zgodnie z własnymi oczekiwaniami. Tylko wtedy taki wypoczynek będzie miał sens, a  rodzina będzie szczęśliwa. Skorzystanie w oferty kredytu gotówkowego w Getin Banku pozwoli te z marzenia spełnić.

 

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 8,5% i została wyliczona na dzień 22.08.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie.

26.08.2020 | Getin Bank | 4 minuty czytania
Coraz niższe oprocentowanie lokat powoduje, że większość Polaków szuka pomysłu na inwestycję pieniędzy. Niestety nie wszystkich stać na zakup mieszkania czy domu. A może wziąć trochę kredytu i zainwestować w działkę budowlaną lub rekreacyjną?