Wakacje na raty? Kredyt gotówkowy będzie lepszym wyjściem

Wakacje na raty? Kredyt gotówkowy będzie lepszym wyjściem

Wiele biur podróży i pośredników będzie teraz kusić turystów nie tylko ciekawymi kierunkami, ale i ofertą finansowania naszych wojaży. Warto zapoznać się z ich propozycjami, ale trzeba pamiętać, że na wakacjach zawsze przyda się dodatkowa gotówka.

Polacy powoli wracają do normalności po pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Pierwsze loty rejsowe i czarterowe zostają wznowione, biura podróży zaczynają sprzedawać wycieczki. Kolejne kraje uwalniają branżę turystyczną od nałożonych w ostatnich miesiącach restrykcji związanych z przepływem osób. To oczywiście idealny czas na zakup oferty upragnionego wyjazdu zagranicznego.

W biurach podróży można kupić taką wycieczkę od ręki za gotówkę lub płacąc kartą płatniczą czy kredytową. Są jednak biura, które we współpracy z różnymi bankami czy instytucjami finansowymi będą oferowały rozłożenie płatności za wycieczkę na raty. Czy taka oferta będzie lepsza od kredytu gotówkowego? Przyjrzyjmy się tym propozycjom.

Oferty biur podróży z możliwością zapłaty w ratach – czy to się opłaca?

Zazwyczaj ofertę kredytowania będą oferowali pośrednicy turystyczni, choć i same biura nie stronią od takiej współpracy. Finansowanie może odbywać się za pośrednictwem banków, a także instytucji pozabankowych. Kwoty pożyczek są bardzo zróżnicowane. Może to być 1500 złotych, jeśli udajemy się do pobliskiej agroturystyki, ale i 40 tysięcy złotych na wakacje marzeń na Malediwach czy Seszelach. Warto pamiętać, że finansowana może być całość lub tylko część takiej wycieczki – decyzja należy do klienta.

Instytucje finansowe zazwyczaj stosują tu formę rat 0 procent, czyli – w teorii – nie płacimy ani złotówki za udzielenie kredytu, a raty rozkładane są na 3, 6 lub 12 miesięcy. W „teorii”, bowiem pośrednik taki koszt współpracy z bankiem może wnieść choćby do ogólnej ceny wycieczki.

To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają odpowiednich środków finansowych, a dodatkowo chcą załatwić wszystkie formalności w jednym miejscu. Czy jest to jednak rozwiązanie idealne? Nie dla wszystkich.

Dlaczego kredyt gotówkowy na wakacje jest lepszą opcją?

Należy pamiętać, że możliwość zapłaty za wycieczkę z biura turystycznego w ratach to zwykła oferta kredytowa (czy to z banku, czy w formie pożyczki z instytucji pozabankowej). Wcale nie musi być tańsza od standardowych ofert na rynku, nie mówiąc już o tych promocyjnych. Dodatkowo, tak jak przy każdym kredycie czy pożyczce, firma będzie sprawdzać naszą zdolność kredytową oraz dane z BIK.

Ale to nie koniec. Na wycieczkach, szczególnie tych zagranicznych, pojawią się często niespodziewane wydatki. Część z nich być może pokryje ubezpieczenie, które wykupujemy wraz z ofertą wycieczki. Niestety to nie załatwia wszystkich problemów. Jeżeli nie stać nas na wycieczkę i musimy wziąć kredyt na jej opłacenie, to oczywistym staje się fakt, że nie weźmiemy też ze sobą dużej ilości gotówki czy pełnej karty kredytowej. Oznacza to, że w przypadku konieczności uiszczenia dodatkowej nieprzewidzianej opłaty, klient zostaje bez żadnego wsparcia.

Biorąc pod uwagę te okoliczności, warto rozważyć wzięcie kredytu gotówkowego, który nie tylko pokryje koszt wycieczki, ale także zabezpieczy nas na wypadek dodatkowych wydatków.

Niezależnie od tego, jaką decyzję podejmie klient podczas poszukiwania finansowania zagranicznego wyjazdu, należy pamiętać, że każdą ofertę kredytowania proponowaną przez pośredników turystycznych czy biura podróży, warto porównać z ofertami, jakie pojawiają się na rynku. Promocyjna oferta kredytu i promocyjna cena wycieczki to dwa elementy, który mogą skutkować naprawdę udanie spędzonym urlopem w rodzinnym gronie.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 8,5% i została wyliczona na dzień 22.08.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Popularne wpisy na blogu:

Gdzie najlepiej otworzyć konto walutowe?
Lokaty terminowe – czym są i jakie są ich rodzaje?
Ubezpieczenie w podróży zagranicznej. Na co zwrócić uwagę?
Czy można dostać kredyt gotówkowy bez historii kredytowej? Wyjaśniamy
Jak działa ubezpieczenie kredytu gotówkowego?
Ile trzeba zarabiać, by dostać kredyt na samochód?
Czym się powinno wyróżniać nowoczesne konto bankowe?
Kiedy warto wziąć kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem?
Czy i kiedy kredyt konsolidacyjny może pomóc wyjść z długów?
Jakie formalności trzeba spełnić, by wziąć kredyt przez Internet?

29.03.2024 | VeloBank | 5 minut czytania
Planujesz zakup samochodu? Decyzję o wyborze konkretnego modelu warto dobrze przemyśleć. Oferta jest bardzo szeroka. Możesz zdecydować się na nowe auto z salonu, pojazd kilkuletni wciąż „wyglądający jak nowy” lub starszy samochód, którego zaletą jest niższa cena. Co wybrać? Jakie czynniki uwzględnić? A przede wszystkim – jak sfinansować taką inwestycję? Sprawdź!

Najnowsze wpisy