Dobre rozwiązanie ma być zrozumiałe

Dobre rozwiązanie ma być zrozumiałe

Wydawać by się mogło, że tylko odpowiednio skomplikowane produkty są w stanie zaspokoić złożone potrzeby współczesnego konsumenta. W końcu żyjemy w bardzo złożonym świecie. Tymczasem już Leonardo da Vinci zauważył, że to prostota jest szczytem wyrafinowania. Współczesny nam Steve Jobs twierdził, że prostota bywa trudniejsza niż złożoność i potrzebny jest ogrom pracy, by tworzyć proste rzeczy. Choco Chanel prostotę wskazywała jako klucz do prawdziwej elegancji. Według licznych myślicieli to prostota jest najlepszą drogą do osiągnięcia szczęścia w życiu. Prostota jest wartością ponadczasową i uniwersalną. Mniej znaczy więcej w bardzo wielu obszarach życia.

Wyższość prostoty nad złożonością dotyczy również produktów bankowych. Im prostsze rozwiązanie, tym łatwiej je zrozumieć i w pełni wykorzystać jego możliwości. Nietrudno jest tworzyć produkt skonstruowany z dziesiątków zapisów i warunków, których działanie w praktyce może być dla klienta zaskoczeniem. My skupiliśmy się na wypracowaniu takich zasad, które są przejrzyste i zrozumiałe już na pierwszy rzut oka. Bez zbędnych fajerwerków i ozdobników, które tylko przysłaniają właściwe sedno danego rozwiązania. Dobra usługa ma się skupiać się na tym, co faktycznie jest dla Ciebie ważne i potrzebne.

Prostota i łatwość zrozumienia produktu bankowego daje użytkownikowi poczucie kontroli nad własnymi pieniędzmi. Wiedza o tym, co i dlaczego dzieje się z naszymi środkami, to punkt wyjścia do efektywnego zarządzania finansami osobistymi. Sięgnięcie po nieskomplikowane rozwiązania to sposób na świadome budowanie bezpieczeństwa finansowego dla siebie i najbliższych na jasnych zasadach. Nie musimy być bankowymi ekspertami, by zapewnić sobie codzienną wygodę w dysponowaniu pieniędzmi. Nie musimy dokonywać skomplikowanych obliczeń, by gromadzone pieniądze przynosiły nam dochód. Dobre rozwiązanie jest zrozumiałe i proste. Po prostu.

  

# wybieraj produkty, które są proste do zrozumienia. Bo jak wiesz na czym stoisz, czujesz się pewniej.

18.05.2018 | Getin Bank | 2 minuty czytania
Dzielenie jest od czasów starożytnych jedną ze skutecznych metod rządzenia. Już starożytni Rzymianie wzniecali konflikty między podbitymi ludami, by następnie rozegrać je na swoją korzyść. Ty również możesz ich wzorem dzielenie wykorzystywać do dbania o swoje interesy. Ale spokojnie, nikt nie sugeruje przedsięwzięcia najazdów ani prób szerzenia niezgody. Wystarczy, że dzielenie ograniczysz do własnego portfela.