Dobre rozwiązanie ma być zrozumiałe

Dobre rozwiązanie ma być zrozumiałe

Wydawać by się mogło, że tylko odpowiednio skomplikowane produkty są w stanie zaspokoić złożone potrzeby współczesnego konsumenta. W końcu żyjemy w bardzo złożonym świecie. Tymczasem już Leonardo da Vinci zauważył, że to prostota jest szczytem wyrafinowania. Współczesny nam Steve Jobs twierdził, że prostota bywa trudniejsza niż złożoność i potrzebny jest ogrom pracy, by tworzyć proste rzeczy. Choco Chanel prostotę wskazywała jako klucz do prawdziwej elegancji. Według licznych myślicieli to prostota jest najlepszą drogą do osiągnięcia szczęścia w życiu. Prostota jest wartością ponadczasową i uniwersalną. Mniej znaczy więcej w bardzo wielu obszarach życia.

Wyższość prostoty nad złożonością dotyczy również produktów bankowych. Im prostsze rozwiązanie, tym łatwiej je zrozumieć i w pełni wykorzystać jego możliwości. Nietrudno jest tworzyć produkt skonstruowany z dziesiątków zapisów i warunków, których działanie w praktyce może być dla klienta zaskoczeniem. My skupiliśmy się na wypracowaniu takich zasad, które są przejrzyste i zrozumiałe już na pierwszy rzut oka. Bez zbędnych fajerwerków i ozdobników, które tylko przysłaniają właściwe sedno danego rozwiązania. Dobra usługa ma się skupiać się na tym, co faktycznie jest dla Ciebie ważne i potrzebne.

Prostota i łatwość zrozumienia produktu bankowego daje użytkownikowi poczucie kontroli nad własnymi pieniędzmi. Wiedza o tym, co i dlaczego dzieje się z naszymi środkami, to punkt wyjścia do efektywnego zarządzania finansami osobistymi. Sięgnięcie po nieskomplikowane rozwiązania to sposób na świadome budowanie bezpieczeństwa finansowego dla siebie i najbliższych na jasnych zasadach. Nie musimy być bankowymi ekspertami, by zapewnić sobie codzienną wygodę w dysponowaniu pieniędzmi. Nie musimy dokonywać skomplikowanych obliczeń, by gromadzone pieniądze przynosiły nam dochód. Dobre rozwiązanie jest zrozumiałe i proste. Po prostu.

  

# wybieraj produkty, które są proste do zrozumienia. Bo jak wiesz na czym stoisz, czujesz się pewniej.

19.09.2019 | Getin Bank | 5 minut czytania
Na naukę oszczędzania nigdy nie jest za wcześnie. Warto dawać kieszonkowe już kilkuletniemu dziecku i tym samym zachęcać do samodzielnego gospodarowania budżetem. Dzięki temu dziecko uczy się podejmowania decyzji i liczenia. Nastolatek natomiast może rozwijać umiejętność planowania wydatków i oszczędzania, korzystając z własnego rachunku bankowego. Takie konto może przynieść też wiele innych, korzyści. Jakich? Sprawdźmy!