25.01.2019
Przestrzegamy przed kampanią phishingową, do której oszuści wykorzystują spreparowane potwierdzenia transakcji z systemu Przelewy24. Kliknięcie w sfałszowaną wiadomość może doprowadzić do zainfekowania komputera lub telefonu złośliwym oprogramowaniem, które może skutkować kradzieżą Państwa danych lub dostępów do logowania.
08.05.2018
Ostatnio, coraz częściej pojawiają się próby wyłudzenia danych (phishing) oraz kradzieży środków w trakcie dokonywania zakupów w Internecie. Przypominamy o podstawowych zasadach dotyczących bezpiecznych zakupów w Internecie.
12.12.2017
Od początku przyszłego roku dotychczasowe konta, na które należało wpłacać składki do ZUS zostaną zamknięte. Zakład Ubezpieczeń Społecznych od 1 października 2017 r. wysyła przedsiębiorcom listy z jednym indywidualnym numerem rachunku bankowego do opłacania wszystkich składek. Tę sytuację próbują wykorzystać oszuści, którzy wysyłają listy łudząco przypominające korespondencję z ZUS z fałszywym numerem rachunku. Listy zawierają logo ZUS zbliżone do oryginalnego.