Getin Bank z Lokatą Powitalną w USD I EUR

14.02.2019

Getin Bank wprowadził do swojej oferty Lokatę Powitalną w EUR i USD, która jest uzupełnieniem kompleksowej propozycji banku dla osób, które chcą oszczędzać w walutach obcych. Lokata Getin Banku jest obecnie jedną najatrakcyjniejszych na rynku. Promocyjna stawka oprocentowania wynosi aż do 2,5% w walucie USD oraz do 2% w EUR. Z oferty skorzystać można do 13 marca 2019 br.

- „Lokata Powitalna” to propozycja dla osób, które chciałyby ulokować swoje oszczędności na atrakcyjnych warunkach w średnim okresie czasu. Warto pokreślić, że to najbardziej atrakcyjna oferta oprocentowania, spośród dostępnych obecnie na rynku. To doskonałe uzupełnienie naszej dotychczasowej oferty Konta Oszczędnościowego w obcych walutach - mówi Marek Ubysz, Dyrektor Wydziału Depozytów Detalicznych i Produktów Oszczędnościowych w Getin Noble Banku. Nowa propozycja Getin Banku powinna zainteresować m.in. osoby pracujące za granicą i zarabiające w obcej walucie. Dzięki Lokacie Powitalnej, mogą łatwo ulokować swoje oszczędności – dodaje.

 Na Lokacie Powitalnej można zdeponować środki w wysokości od 100 do 1 mln USD lub EUR. Oprocentowanie w skali roku dla lokaty w EUR wynosi 2% w przypadku ulokowania środków na 3 miesiące oraz 1,7% w przypadku 6 miesięcy. Analogicznie oferta w USD oprocentowana jest na 2,5% lub 2,2%. Likwidacja lokaty przed zakończeniem okresu umownego jest jednoznaczna z utratą należnych odsetek. Z nowej oferty skorzystać mogą jedynie Klienci, którzy na dzień 10 lutego 2019 r. nie posiadali aktywnej lokaty w EUR lub USD. Dla tych, którzy w tym czasie posiadali lokatę w jednej z walut mogą skorzystać z oferty Konta Oszczędnościowego w walutach obcych - do końca marca oprocentowanie kwoty do 25 tys. EUR wynosi 0,8% w skali roku, a do 50 tys. USD 1,6% w skali roku.