Ubezpieczenie podróżne – wypoczywaj ze spokojem

Ubezpieczenie podróżne – wypoczywaj ze spokojem

Gdy wyruszamy za granicę, ubezpieczenie podróżne może okazać się przydatne. Nie ma znaczenia, czy wyjeżdżamy na kilka dni do sąsiedniego kraju, czy wybieramy się w daleką, egzotyczną podróż. Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć wypadku czy choroby. Finansowe skutki takiego zdarzenia mogą być dla nas bardzo dotkliwe. Tylko dobre ubezpieczenie jest w stanie nas przed nimi zabezpieczyć.

Wizyta lekarza w hotelu, gdy będziemy na wakacjach w Grecji czy w Hiszpanii, to koszt około 650 złotych. W przypadku poważniejszej choroby, której skutkiem będzie konieczność przejścia operacji i pobytu w szpitalu, możemy zostać obciążeni rachunkiem nawet na kwotę od 40 do 90 tysięcy złotych.

Jeśli nasz stan będzie wymagał transportu do kraju karetką, koszt wzrośnie o kolejne 10-20 tysięcy złotych. Transport ambulansem będzie możliwy tylko w przypadku, gdy przebywamy na kontynencie. Jeśli spotka nas nieszczęście w czasie wypoczynku na wyspie, to w grę może wchodzić tylko transport lotniczy. Powrót do kraju na pokładzie samolotu sanitarnego to wydatek rzędu nawet 90-130 tysięcy złotych! Trzeba pamiętać, że transport z Azji, Afryki czy obu Ameryk sprawi, że nasz rachunek może zostać zwielokrotniony.

Karta EKUZ nie gwarantuje nam pełnego bezpieczeństwa

Podróżując po Europie, warto mieć ze sobą kartę EKUZ. Ona zapewni nam dostęp do bezpłatnych usług medycznych, jednak tylko w wąskim zakresie. Pełne pokrycie kosztów leczenia, hospitalizacji, akcji ratowniczej i transportu medycznego, a także pomoc Assistance, zapewni nam jedynie dobre ubezpieczenie podróżne.

Karta EKUZ - Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego potwierdza nasze prawo do korzystania z niezbędnych świadczeń zdrowotnych na terenie innych państw Unii Europejskiej oraz EFTA. Dzięki niej podlegamy obowiązkom i korzystamy z praw na takich samych warunkach, co ubezpieczeni w danym kraju. Nasze leczenie odbywa się więc na koszt NFZ. Warto pamiętać, że standardy medyczne w różnych państwach europejskich mogą odbiegać od tego, co spotyka nas na co dzień w Polsce. Jeśli trafimy na wakacjach do publicznego szpitala, to EKUZ pokryje podstawowe koszty leczenia i opieki medycznej, jednak w prywatnych placówkach już nie zadziała. EKUZ nie pokrywa także kosztów leków na receptę, które w wielu krajach są 100% odpłatne. Transport medyczny do Polski również nie jest refundowany przez NFZ.  

Co daje nam ubezpieczenie podróżne?

Ubezpieczenie podróżne to dopasowane do naszych potrzeb rozwiązanie, które zapewni nam ochronę w przypadku choroby lub wypadku w czasie podróży zagranicznej. Możemy wykupić ubezpieczenie Bezpieczna Wyprawa, przygotowane przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa. Dzięki elastycznym wariantom, możemy dopasować polisę do naszych potrzeb oraz możliwości finansowych.

Już w podstawowym wariancie za zaledwie 5 złotych dziennie, podróżując po Europie (wykaz krajów zaliczanych do Europy znajduje się w OWU) i 7 złotych, odwiedzając pozostałe kraje (z wyłączeniem Polski, Białorusi i kraju rezydencji) mamy zapewnione:

  • pokrycie kosztów leczenia, ratownictwa i transportu medycznego do 100 tysięcy złotych,
  • Assistance w podróży,
  • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków do 10 tysięcy złotych.

Ubezpieczenie chroni również na wypadek zaostrzenia chorób przewlekłych oraz w przypadku chorób tropikalnych, działa także w przypadku doznania urazów w czasie amatorskiego uprawiania sportów.

Dobre ubezpieczenie to jedna z usług, na których nie warto oszczędzać, dlatego powinniśmy przeanalizować ofertę i przyjrzeć się droższym pakietom. Płacąc trochę więcej, możemy skorzystać z rozbudowanego wariantu, zapewniającego między innymi:

  • wyższą sumę ubezpieczenia,
  • ubezpieczenie OC,
  • ubezpieczenie podróży samolotem,
  • ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego.

Rezygnacja z podróży lub jej przerwanie

Spore straty możemy ponieść również w sytuacji, gdy nasza podróż nie dojdzie do skutku. Rodzinna wycieczka wykupiona w biurze podróży to nierzadko koszt kilkunastu tysięcy złotych. Gdy wyjazd organizujemy na własną rękę, to zazwyczaj z dużym wyprzedzeniem kupujemy bilety i opłacamy noclegi czy rezerwujemy samochód w wypożyczalni. Gdy będziemy musieli odwołać wyjazd z powodu wypadku, choroby lub utraty dokumentów, poniesione nakłady tracimy bezpowrotnie.

Zwrot poniesionych kosztów otrzymamy, jeśli będziemy musieli zrezygnować z zaplanowanego wcześniej wyjazdu lub konieczne będzie przerwanie podróży, np. z powodu zdarzeń losowych, powodów zdrowotnych lub spraw zawodowych.

Koszt ubezpieczenia w wysokości 35 złotych za każdy tysiąc złotych ceny wycieczki to niewielka cena za spokój, jaki gwarantuje nam polisa. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji można wykupić niezależnie od ubezpieczenia podróżnego lub jako dodatek do takiej polisy.

Szybki i wygodny zakup online

Ubezpieczenie Bezpieczna Wyprawa chroni wszystkich uczestników naszej podróży na takich samych zasadach, niezależnie od ich wieku. Podróżując z rodziną, możemy liczyć na dodatkowe zniżki.

Najważniejsze, że polisę wykupimy bez wychodzenia z domu. Najprościej możemy to zrobić, korzystając z bankowości elektronicznej. Jeśli chcemy porozmawiać z doradcą i wyjaśnić ewentualne wątpliwości, możemy skontaktować się z bankiem za pośrednictwem jego infolinii.

Potrzebne będą jedynie niezbędne informacje na temat: terminu wyjazdu, kierunku podróży, liczby uczestników oraz ich wieku. Zakup ubezpieczenia trwa tylko kilka minut, a polisa przesyłana jest natychmiast po zapłaceniu składki, na wskazany adres e-mail.

Przypominamy, że przed zakupem ubezpieczenia należy zapoznać się ze szczegółowymi warunkami ubezpieczenia, ograniczeniami i wyłączeniami, które znajdują się w OWU.

Popularne wpisy na blogu:

Jaki kredyt wybrać na wykończenie mieszkania?
Jak maksymalnie wykorzystać możliwości karty płatniczej?
Na czym polegają wakacje kredytowe?
Jak korzystać z kredytu odnawialnego?
Na czym polega kredyt odnawialny? Wyjaśniamy
Odroczone płatności coraz popularniejsze. Na czym polegają?
Ile razy można zakładać lokatę terminową?
Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem. Czy to się opłaca?
Jak zaplanować budżet domowy w dobie wysokiej inflacji?
Jak oszczędzać pieniądze w domu? 5 prostych zasad

29.03.2024 | VeloBank | 5 minut czytania
Planujesz zakup samochodu? Decyzję o wyborze konkretnego modelu warto dobrze przemyśleć. Oferta jest bardzo szeroka. Możesz zdecydować się na nowe auto z salonu, pojazd kilkuletni wciąż „wyglądający jak nowy” lub starszy samochód, którego zaletą jest niższa cena. Co wybrać? Jakie czynniki uwzględnić? A przede wszystkim – jak sfinansować taką inwestycję? Sprawdź!

Najnowsze wpisy